wz

 

Na prahu čtyřicátého jara svého života jsem se rozhodl stvořit si svůj malý webík. Ne snad že bych v sobě v tomto věku  cítil nějaký přetlak moudrosti a nutkání obohatit o ní světovou počítačovou síť, ale  jen a čistě pro radost.

Jmenuju se Petr a  bydlím v naší matce  Praze. Těžko říct, zda naštěstí, nebo bohužel, jako všechno na světě má i místo našeho dočasného pobytu na Zemi své pro a proti.

 

 O práci

Pracuji v obchodní firmě Pecka-modelář, kterou zná asi každý, kdo se někdy stavbou nebo sbíráním modelů všeho druhu zabýval. Starám se tu hlavně o firemní on-line obchod a nákup zboží (takže až si k nám přijdete něco koupit a nebude to na skladě, víte komu vynadat:-) ).

 

O zábavě

Do nedávna jsem byl taky nadšeným modelářem v oboru RC letadel, ale máte-li něco kolem sebe celý den v práci, ve volném čase to chce dělat něco jiného. Znáte to jistě sami..

A protože nedokážu (někdy k vlastní lítosti) nedělat nic, nebo se jen povalovat u televize, začal jsem jezdit na kole. Nejdřív jsem ke svým toulkám využíval starého dobrého Favorita F1, ale když mě přestal stačit, rozhodl jsem se udělat si něco originálnějšího, co nikdo jiný nemá… A tak jsem si nejdřív nakreslil a pak nechal u firmy Bareš svařit z ocelových trubek rám kola, kterému jsem dal jméno Condor. Byl to na pár let můj nejlepší parťák a neřešil jsem, jestli jedu na silnici, nebo v terenu. Ostatně, jiné kolo jsem tehdy neměl. Teprve po několika letech, když jsem začal jezdit delší vyjížďky a občas závody, pořídil jsem si 29 palcového Durateca do terenu a na silnici karbonového Rocky Mountain. A ty mám spolu se Stratosem, na kterém jezdím každodenně do práce až do dneška.

 

O domově

  Po letech v centru jsem se odstěhoval na jihozápadní kraj Prahy nedaleko Točné. O víkendech mám doma ještě jednoho nadšenýho bikera—potomka, (nar.1995) který skoro na všechny vyjížďky jezdí se mnou.

Nejčastěji jezdíme s lidmi stejného vyznání — a to jak do okolí Prahy tak i na delší silniční vyjížďky. Rádi si zajezdíme v Sudetech, kde máme chalupu, nebo se proháníme se stejně nadšenými bikery po lesích v Brdech. V létě 2011 jsem poprvé vyjel za hranice všedních dnů a projezdil s kamarády na silničním kole rakouské a italské Dolomity.

 

O nicku

Svůj nick používám už od začátku svého skromného působení na netu, čili asi od roku 1999. Tehdy jsme byli s rodinou  poprvé u moře v Tunisu a bydleli jsme v hotelu jménem Thapsus přímo  na pláži. Už od domorodců jsem se snažil vyzvědět, co to jméno vlastně znamená, ale jediné, co jsem se z nich dostal, byla pro mne dost nezajímavá informace,  že je to místní  hotel. Cítil jsem trochu zklamání, nick jsem už měnit nechtěl, ale uznejte sami, jmenovat se  po nějakém hotelu, to příliš romantické není. Tak jsem pátral a pátral a teprve loni jsem se dozvěděl (moc děkuji Bludičko :-)) , že Thapsus byl severoafrický přístav, u kterého v líté bitvě zvítězil Cesar a jeho udatné legie nad svými protivníky během občanské války. A to, musíte uznat, už je důvod pro pořádnou dávku hrdosti, mít něco společného s velkým Césarem a jeho římskou říší :-)

 

Na rozloučenou

A to je asi všechno, co jsem o sobě měl v úmyslu Vám povědět. Kdo mě nezná, tomu to stačí, a kdo mě zná, ten si už obrázek stejně dávno udělal :-)

 

Tak užívejte svých dnů, ať jednou máte na co vzpomínat.                  Zdraví Thapsus

 

 

Pár řádků o mně

CNW:Counter